Zwrot VAT z UE

O zwrot podatku VAT z UE można wnioskować w oparciu o oryginały rachunków gotówkowych oraz faktury zbiorcze dla paliwowych kart kredytowych. Jeśli rachunki gotówkowe nie spełniają wymogów stawianych przez Urzędy Finansowe w krajach UE, wówczas przeprowadzamy ich wymianę współpracując z Klientem na prawidłowe faktury.

W imieniu swych Klientów prowadzimy całą korespondencję, która pojawia się w firmie, a dotyczy złożonych wniosków czy też innych spraw, np. związanych z cofnięciem udzielonego pełnomocnictwa określonej firmie i przywróceniem pierwotnego spływu dokumentów.

Dokonujemy rozpoznania oddalonych wniosków firm w oparciu o wydaną decyzję i w razie możliwości odwołania się przeprowadzamy poprawę wniosków i dalej prowadzimy postępowanie przed Urzędem Podatkowym.

Podpowiadamy Klientom, jak w sposób optymalny zachowywać się na rynku Unii Europejskiej, aby móc odzyskać jak najwięcej środków wydatkowanych przez firmę poza granicami kraju.

Firma z powodzeniem przeprowadza pozyskiwanie faktur z posiadanych kwitów, nie stanowiących podstawy do zwrotu podatku IVA, za przejazdy po włoskich autostradach – do trzech lat wstecz.

Będąc firmą wyspecjalizowaną w usługach na rzecz firm transportowych, podejmujemy się również zleceń przygotowania dokumentacji do zwrotu podatku VAT z otrzymanych faktur za uczestnictwo firmy w targach wystawienniczych, kupna samochodu osobowego na potrzeby firmy, itp.

Częściowy zwrot MAUT z Niemiec

Pragniemy poinformować że zgodnie z wyrokiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z dnia 28 października 2020r. o sygnaturze C-321/19, polscy przewoźnicy drogowi mają możliwość ubiegania się o zwrot części zapłaconej opłaty drogowej z tytułu użytkowania transeuropejskiej sieci drogowej przez pojazdy ciężarowe na terenie Republiki Federalnej Niemiec począwszy od 2017 roku.

Z uwagi na 3-letni okres przedawnienia, dostępne jeszcze lata do zwrotu to 2019, 2020 do 30 września 2021 roku.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na podstronie Pytania i odpowiedzi.